Leírás
Cefre és mustfokoló 0-30°C között mér. Az eszközt, a must, valamint gyümölcscefrék cukortartalmának megállapítására használhatja. Csak az erjedésmentes, tiszta mustban mér pontos értéket. Töltse egy mérőedénybe. Fontos, hogy a mustfokoló, cukorfokoló ne érjen hozzá az edény falához.
20°C-on egyezik a valódi és látszólagos mustfok. Az ettől melegebb musthoz 2°C 0,1 mustfokot hozzá kell adni, a hidegebből viszont, 2°C 0,1 mustfokot ki kell vonni. A kapott érték megmutatja, hogy hány dkg cukor található, 1 kg mustban.
A cefrefokoló a cukorfok értékét százalékban állapítja meg, így meghatározható a cefre erjedésének szintje, valamint az alkohol kihozatal. Abban az esetben, ha a kapott eredmény 5%, illetve ez alatti értéket mutat, a cefrénk kész, és főzhető állapotban van. Ha az érték 5% fölötti, nem érdemes megvárnia, hogy lejjebb menjen, mert ebben az esetben már káros folyamatok is végbemennek a cefrében, amik ronthatják a minőséget.
Vélemények
Jótállás
Erre a termékre a forgalmazó a törvényben előrít 2 év kellékszavatosságot vállal.
A jótállásra és a szavatosságra a Polgári törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvényben és az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX.22.) számú kormányrendeletben foglaltak az irányadók.
Jótállás, kellékszavatosság
A szavatosság
Kellékszavatosság hatálya alá tartozik minden nem tartós fogyasztási cikk eladási ártól függetlenül.
Szavatosságra a fogyasztók és a fogyasztónak nem minősülő vásárlók is jogosultak.
- fogyasztók esetén 2 éve
- fogyasztónak nem minősülő vásárlók esetén pedig 1 év
Szavatossági panasz esetén a végfelhasználónak, tehát a vásárlónak kell bizonyítania, hogy a hiba vagy annak oka már az értékesítés pillanatában is fennállt.
Ha az eladott termék vagy szolgáltatás hibás, akkor a vevő kellékszavatossággal élhet. A kellékszavatosság keretében a vevőt többféle jogosultság illeti meg.
- A vevő választhat, hogy a termék kijavítását vagy kicserélését szeretné-e. Adott esetben előfordulhat, hogy e jogaival a vevő nem tud élni, mert például a termék egyedi, így nem lehet kicserélni. Az is lehet, hogy a kijavítás nem megvalósítható, mert az eladónak aránytalan többletköltséget eredményezne. A vevő a terméket saját maga is megjavíthatja vagy az általa megbízott személlyel is megjavíttathatja. Ebben az esetben a költségeket az eladó viseli.
- A vevőnek arra is van lehetősége, hogy árleszállítást igényeljen. Ez leginkább abban az esetben alkalmazható, ha a termék hibás ugyan, de a hiba nem lehetetleníti el teljesen a használatát. Például egyes funkciók nem működnek, vagy a terméknek esztétikai hibája van.
- A vevő továbbá azt is választhatja, hogy eláll a szerződéstől. Az elállás azt jelenti, hogy a vásárlást megelőző állapotot kell visszaállítani. Vagyis a vevő a hibás terméket visszaadja és visszakapja a vételárat. Fontos, hogy jelentéktelen hiba miatt nincs helye elállásnak.
Elállással akkor élhet a vevő, ha
- a kijavítást vagy a kicserélést az eladó nem vállalta, vagy
- e kötelezettségének az eladó megfelelő határidőben vagy a vevő érdekeinek sérelme nélkül nem tud eleget tenni, vagy
- a vevőnek a kijavításhoz vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt.
Jótállás
A termék nem tartozik törvényben meghatározott jótállási kötelezettség alá.