Leírás
A gyémánt fúró használatát megkönnyíti a hűtővíz adagoló és fúróvezető sablon használata, amely biztosítja, hogy a fúró a kívánt pozícióban maradjon és munka közben a hűtővíz folyamatosan érje a gyémánt szemcséket.
A gyémánt fúró ideális szerszám kemény burkolólapok, gres lapok, csempék, márvány és gránit táblák átfúrásához. Jó minőségű, körkörös, kitöredezés mentes furatoz készít ott, ahol más fúró nem nyújt jó eredményt.
A sablon használata:
Az akkus fúrógép "fúrás" (nem ütvefúrás) pozícióban legyen!
- Helyezzük a tartályt „zárt” pozícióba közvetlenül a fúrandó átmérőnek megfelelő vezetőfurat fölött.
- Töltsük meg a tartályt vízzel.
- Rögzítsük a készüléket a tapadókorongokkal.
- Csúsztassuk a tartályt a „nyitva” pozícióba.
- Illesszük a gyémántfúrót a vezetőfuratba és kezdjük meg a fúrást csökkentett sebességgel, kb. 20° szög alatt a fúrás irányához képest.
- Fokozatosan gyorsítva álljunk merőleges irányba és végezzük el a fúrást. A kifúrt anyag magja a fúró oldalán levő nyíláson távozik.
Paraméterek
Fejméret | 5 - 15 mm |
Típus | Hűtővíz adagoló |
Vélemények
Jótállás
Erre a termékre a forgalmazó a törvényben előrít 2 év kellékszavatosságot vállal.
A jótállásra és a szavatosságra a Polgári törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvényben és az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX.22.) számú kormányrendeletben foglaltak az irányadók.
Jótállás, kellékszavatosság
A szavatosság
Kellékszavatosság hatálya alá tartozik minden nem tartós fogyasztási cikk eladási ártól függetlenül.
Szavatosságra a fogyasztók és a fogyasztónak nem minősülő vásárlók is jogosultak.
- fogyasztók esetén 2 éve
- fogyasztónak nem minősülő vásárlók esetén pedig 1 év
Szavatossági panasz esetén a végfelhasználónak, tehát a vásárlónak kell bizonyítania, hogy a hiba vagy annak oka már az értékesítés pillanatában is fennállt.
Ha az eladott termék vagy szolgáltatás hibás, akkor a vevő kellékszavatossággal élhet. A kellékszavatosság keretében a vevőt többféle jogosultság illeti meg.
- A vevő választhat, hogy a termék kijavítását vagy kicserélését szeretné-e. Adott esetben előfordulhat, hogy e jogaival a vevő nem tud élni, mert például a termék egyedi, így nem lehet kicserélni. Az is lehet, hogy a kijavítás nem megvalósítható, mert az eladónak aránytalan többletköltséget eredményezne. A vevő a terméket saját maga is megjavíthatja vagy az általa megbízott személlyel is megjavíttathatja. Ebben az esetben a költségeket az eladó viseli.
- A vevőnek arra is van lehetősége, hogy árleszállítást igényeljen. Ez leginkább abban az esetben alkalmazható, ha a termék hibás ugyan, de a hiba nem lehetetleníti el teljesen a használatát. Például egyes funkciók nem működnek, vagy a terméknek esztétikai hibája van.
- A vevő továbbá azt is választhatja, hogy eláll a szerződéstől. Az elállás azt jelenti, hogy a vásárlást megelőző állapotot kell visszaállítani. Vagyis a vevő a hibás terméket visszaadja és visszakapja a vételárat. Fontos, hogy jelentéktelen hiba miatt nincs helye elállásnak.
Elállással akkor élhet a vevő, ha
- a kijavítást vagy a kicserélést az eladó nem vállalta, vagy
- e kötelezettségének az eladó megfelelő határidőben vagy a vevő érdekeinek sérelme nélkül nem tud eleget tenni, vagy
- a vevőnek a kijavításhoz vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt.
Jótállás
A termék nem tartozik törvényben meghatározott jótállási kötelezettség alá.