Leírás
Termékjellemzők:
- Hot start: Rendszer, amely az ívgyújtás során megnöveli az áramot
- Anti stick: Az elektróda tapadását megakadályozó rendszer
- Arc force: A hegesztési áram induló növekedése, a rendszer szabályozza az ív dinamikáját és annak stabilitását
- IGBT technológia
- Hegesztési áram beállítása
- LCD kijelző
- Kis méret, alacsony súly
- Hővédővel és ventilátorral felszerelt hegesztőgép a túlmelegedés ellen
- Generátorról történő áramellátáshoz igazítva
Műszaki adatok:
- Tápegység: 230 V
- Védelmi fokozat: IP21S
- Védelem szükséges: 16 A
- Maximális elektródátmérő: 4 mm
- Maximális hegesztési áram: 200 A
- Hegesztési áram beállítási tartomány: 20-200 A
- Hűtőrendszer: Ventilátor
- A tápkábel hossza: 2 m
Összetétel:
- Hegesztőkábel 2 m elektródatartóval
- Földkábel 1,5 m bilincsel
- Védőmaszk
- Kalapácskefe
Hegesztési magyarázatok
MMA funkció (Manual Metal Arc):
A kézi ívhegesztés, vagy más néven bevont elektródás ívhegesztésként is ismert. Ez a legrégebbi és legsokoldalúbban használható a számos hegesztési eljárás közül.
A hegesztési ív az elektróda (pálca) és a munkadarab között jön létre. Az ív által létrehozott magas hőmérséklet hatására az elektróda és a munkadarab megolvad, így létrejön maga a hegesztés. A hozaganyagot meg kell védeni, el kell szigetelni a környezetben lévő oxigéntől. Hegesztés közben ezt a védelmet az a gáz biztosítja, ami az elektródát borító réteg elégése során képződik. A hegesztési varrat kihülése alatt a védelmet a varraton hátramaradt salak végzi el. Ezután a salakot eltávolítjuk.
Számos fajtája létezik a bevont elektródáknak: Rutilos, bázikus, cellulózos, savas és ezek keverékei.
Az elektróda bevonata
- fontos a hegesztési folyamat stabilitása miatt
- függ a hegesztendő anyag összetételétől
- meghatározza a salak jellemzőit, a hegesztés minőségét és az elvégzett munka eredményét
Paraméterek
Elektróda méret | 4 mm |
Géptípus | Hegesztő inverter |
Hegesztőáram | 20 - 200 A |
Vélemények
Jótállás
Erre a termékre 4 év jótállást biztosít a forgalmazó.
A jótállásra és a szavatosságra a Polgári törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvényben és az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX.22.) számú kormányrendeletben foglaltak az irányadók.
A jótállás gyártási vagy anyaghibákra vonatkozik, rendeltetésszerű használat esetén. Ugyanakkor nem vonatkozik a kopó alkatrészekre.
Jótállás, kellékszavatosság
A szavatosság
Ha az eladott termék vagy szolgáltatás hibás, akkor a vevő kellékszavatossággal élhet. A kellékszavatosság keretében a vevőt többféle jogosultság illeti meg.
- A vevő választhat, hogy a termék kijavítását vagy kicserélését szeretné-e. Adott esetben előfordulhat, hogy e jogaival a vevő nem tud élni, mert például a termék egyedi, így nem lehet kicserélni. Az is lehet, hogy a kijavítás nem megvalósítható, mert az eladónak aránytalan többletköltséget eredményezne. A vevő a terméket saját maga is megjavíthatja vagy az általa megbízott személlyel is megjavíttathatja. Ebben az esetben a költségeket az eladó viseli.
- A vevőnek arra is van lehetősége, hogy árleszállítást igényeljen. Ez leginkább abban az esetben alkalmazható, ha a termék hibás ugyan, de a hiba nem lehetetleníti el teljesen a használatát. Például egyes funkciók nem működnek, vagy a terméknek esztétikai hibája van.
- A vevő továbbá azt is választhatja, hogy eláll a szerződéstől. Az elállás azt jelenti, hogy a vásárlást megelőző állapotot kell visszaállítani. Vagyis a vevő a hibás terméket visszaadja és visszakapja a vételárat. Fontos, hogy jelentéktelen hiba miatt nincs helye elállásnak.
Elállással akkor élhet a vevő, ha
- a kijavítást vagy a kicserélést az eladó nem vállalta, vagy
- e kötelezettségének az eladó megfelelő határidőben vagy a vevő érdekeinek sérelme nélkül nem tud eleget tenni, vagy
- a vevőnek a kijavításhoz vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt.
Jótállás
A jótállás – vagy köznapi nevén garancia – a hibás teljesítésért való felelősség másik formája. A jogosultat ugyanazok a jogok illetik meg, mint a szavatosság jogosultját (kijavítás, kicserélés, stb.)
A termékekre a törvényben meghatározott idejű jótállást biztosít a forgalmazó, ami a vevőnek történő átadás napjával kezdődik.
Jótállási igény a jótállási jeggyel rendelkező gépekre a számlával együtt kiadott (és dátum, sorszám szerint összerendelt) jótállási jegy alapján érvényesíthető.
Hibásnak vélt elektromos vagy levegős gépek esetén a szervizelést a hivatalos hazai Dedra márkaszerviz végzi.
Hiba esetén a terméket a lehető leghamarabb el kell juttatni az üzlet címére, ahol vásároltuk, vagy gépek esetén közvetlenül a központi szerviz címére.
A forgalmazó fenntartja a jogot az egyedi elbírálásra és a szakszerűtlen használat, illetéktelen javítás, átalakítás azonnali garanciavesztést von maga után.
A Szolgáltatónak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze. Ha a kijavítás vagy a kicserélés időtartama a 15 napot meghaladja, akkor a Szolgáltató a Fogyasztót tájékoztatni köteles a kijavítás vagy a csere várható időtartamáról.